



W środę 10.01.2018 r. rozpoczyna się sesja egzaminu zawodowego. Szczegóły w zakładce „Egzaminy zawodowe” na stronie szkoły. Uczniowie przystępujący do egzaminu są w danym dniu zwolnieni z zajęć lekcyjnych.
Od 08.01.2018r. wprowadzone zostały drobne zmiany w planie.
>
>>>
Od dn. 02.01.2018 r. rusza rekrutacja do projektu2017-1-PL01-KA102-036458
„Staże zagraniczne drogą do międzynarodowej kariery”
ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój (POWER), Akcja 1 "Mobilność uczniów" Erasmus+ Kształcenie i szkolenia zawodowe.
Chętnych do udziału w projekcie z kierunków: technik informatyk, technik organizacji reklamy, technik ekonomista, technik hotelarstwa, technik żywienia zapraszamy po odbiór formularzy zgłoszeniowych do p. Beaty Gusta (21LO), które wypełnione należy oddać do dn. 19.01. 2018r. włącznie.
Regulamin rekrutacji znajduje się na stronie ZSCL w zakładce dotyczącej projektu.
Od wtorku (02.01.2018) obowiązuje nowy plan lekcji.
>
>>>
W czwartek 21 grudnia 2017r. odbyło się podsumowanie projektu Staże zagraniczne dla uczniów i absolwentów szkół zawodowych oraz mobilność kadry kształcenia zawodowego pt.: „Pogłębianie kompetencji kluczowych drogą do sukcesu zawodowego" finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój (POWER). Zapraszamy do fotorelacji.
W dniu 22 grudnia (piątek) o godz.9.00 odbędzie się spotkanie opłatkowe oddziałów klasowych z wychowawcami wg załączonego harmonogramu.
>
>>12.12.2017 roku w Zespole Szkół w Czerwionce-Leszczynach odbył się turniej Chłopskiej Szkoły Biznesu, zorganizowany przez Stowarzyszenie Pomocy „Feniks”.>
Chłopska Szkoła Biznesu to planszowa gra ekonomiczna. Równocześnie może w nią grać od 12 do 30 osób, począwszy od 12. roku życia. Gra została opracowana przez Małopolski Instytut Kultury w Krakowie jako narzędzie edukacyjne, szkoleniowe lub integracyjne, służące do pracy z grupą. Gra jest prostą symulacją mechanizmów wolnego rynku, na którym można obserwować takie zjawiska jak podaż, popyt, spółka handlowa, cena, koszty produkcji, negocjacje handlowe i wiele innych. Nawiązuje ona do działalności produkcyjnej i handlowej rzemieślników z tkackiego ośrodka andrychowskiego w XVIII wieku. Niewątpliwą zaletą gry jest fakt, że rozgrywa się ją w czasie rzeczywistym, co umożliwia bezpośrednie interakcje uczestników rozgrywki i wywołuje u nich silne emocje i zaangażowanie. A co najważniejsze – uczy logicznego myślenia i planowania!
W ZSCL turniej został podzielony na dwie części. W pierwszej wzięli udział uczniowie klasy 4 TIR oraz 4 TEH, którzy wcześniej mieli możliwość uczestniczenia w warsztatach zorganizowanych przez Stowarzyszenie.
W drugiej części pozostałe klasy ekonomiczne, czyli uczniowie klas 3 TIE oraz 1 TRE. Uczestnicy gry musieli dobrać się w dwójki, każda para zaś tworzyła spółkę. Jedna osoba z pary miała przyznany zawód spośród trzech możliwych do wyboru. Byli to: piekarz, kowal i tkacz. Tak stworzona spółka musiała handlować z innymi podmiotami gospodarczymi. Aby osiągnąć zysk, spółki musiały wędrować , przy czym należało wykazać się umiejętnościami negocjacji , gdyż do podróży były potrzebne wytwory wszystkich trzech zawodów.
Rywalizacja była bardzo zacięta. Wygrywała para, która zdobyła największy zysk. Warto było wziąć udział w turnieju, gdyż na zwycięzców czekały fantastyczne nagrody ufundowane przez Stowarzyszenie. Zapraszamy do fotorelacji.
Alicja Szubert
Kinga Wnykowicz