foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

AKTUALNIE NA STRONIE

We have 243 guests and no members online

Drodzy kandydaci do ZSCL

Dziś jesteście w przededniu ważnego wyboru: musicie znaleźć szkołę, która przygotuje Was do dalszego kształcenia się na studiach lub da Wam zawód, a tym samym i pracę. Chcielibyście, by była to nowoczesna szkoła:

  • w której panuje fajna atmosfera, a zdanie ucznia naprawdę się liczy,
  • w której uczniowie na egzaminach osiągają dobre i bardzo dobre wyniki,
  • w której pracują kompetentni nauczyciele,
  • w której istnieją nowoczesne, bogato wyposażone pracownie,
  • w której współpracuje się z zagranicą i stwarza możliwości wyjazdu na różne ciekawe wycieczki, staże i wizyty studyjne,
  • w której możecie rozwijać talenty muzyczne, plastyczne, aktorskie, sportowe, lotnicze (a na pewno wszystkich nie wymieniłam),
  • w której dla Was tworzone są projekty unijne.

Jestem przekonana, że taką placówką jest właśnie nasz ZESPÓŁ SZKÓŁ.

Jest niedaleko Was  - dojazd jest bardzo łatwy. Szkoła dynamicznie się rozwija, wystarczy zapytać starszych kolegów, jak wiele zmieniło się u nas w ostatnim czasie – każdy zawód ma swoją pracownię, wyremontowano sztolnię, od 1 września w szkole działa darmowy e–dziennik i dla wszystkich dostępny jest bezprzewodowy Internet. W najbliższej przyszłości planowana jest budowa kompleksu boisk i lekkoatletycznego – największego w całej okolicy.

To u nas osiągniesz najwyższe w regionie i jednocześnie znacznie wyższe niż w całej Polsce WYNIKI EGZAMINÓW POTWIERDZAJĄCYCH KWALIFIKACJE ZAWODOWE.

W ciągu roku w rankingu Techników województwa śląskiego organizowanym przez „Perspektywy” podwyższyliśmy swoją pozycję o 20 miejsc  (tylko jedna rybnicka szkoła jest na wyższej pozycji).

Wszystkie zawody i profile znajdujące się w naszej ofercie, to profesje przyszłości, w których stale można znaleźć zatrudnienie i według statystyk nadal tak będzie.

Jeśli chcecie uczęszczać do nowoczesnej szkoły, w której każdy uczeń jest partnerem i sam planuje swój rozwój, może rozwijać swoje zainteresowania i kompetencje zawodowe – wybierzcie Zespół Szkół w Czerwionce-Leszczynach, szkołę, która łączy.

Dyrektor Zespołu Szkół
w Czerwionce-Leszczynach
Natalia Kuś

 

Artykuł ucznia klasy 1 TIR Pawła Klucznioka "O jedną szkołę dalej"

Byłeś na naszych Dniach Otwartych, powspominaj. Jeżeli nie mogłeś w nich uczestniczyć, zobacz jak fajnie jest w naszej szkole. Zapraszamy do obejrzenia relacji Telewizji TVT z ubiegłorocznych Dni Otwartych - Szkoła dla każdego!

W tym roku Zespół Szkół gościł ponad 300 gimnazjalistów z terenu Czerwionki-Leszczyn, Orzesza, Knurowa czy też Rybnika, którzy mamy nadzieję razem z nami rozpoczną kolejny rok szkolny. Tymczasem zapraszamy do fotorelacji w naszej galerii i na naszym szkolnym funpage’u.

Zapraszamy również do obejrzenia wywiadu Telewizji TVT z Dyrektor Zespołu Szkół w Czerwionce-Leszczynach, panią Natalią Kuś. Wywiad.

2024 Copyright My School Rights Reserved