foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

AKTUALNIE NA STRONIE

We have 246 guests and no members online

Kolejny rok (2015/2016) w naszej szkole uczniowie gromadzą się, tworząc koło artystyczne pod pieczą Pani Beaty Gusty. Wspólnie wypełniamy rok szkolny ciekawymi zdarzeniami, organizujemy wyjazdy. W tym roku udało się nam wybrać do Rybnika i uczestniczyć w wernisażu sztuki japońskiej pana Lukaszczyka. Zobaczyliśmy wystawę obrazów malowanych tuszem, posłuchaliśmy, co artysta ma do powiedzenia o swojej pracy i zobaczyliśmy na żywo, jak tworzy.

 

Poza tym w szkole odbył się koncert naszego absolwenta, Mateusza Emgie Glucha – i niech szczerze żałują Ci, którzy nie usłyszeli tego na żywo.

 

A w ostatni sobotni wieczór byliśmy w Katowicach. Przespacerowaliśmy się po ulicach miasta, zahaczając po drodze o cukiernię, po czym obejrzeliśmy spektakl teatralny pt. „Mężczyzna, który pomylił swoją żonę z kapeluszem”. Aktorzy wywarli na nas nieopisane wrażenie - nigdy tego nie zapomnimy, to pewne.

 

Nie trzeba być wielkim artystą - jeśli jesteś ciekawy świata, chcesz się rozwijać i czujesz w sobie choć odrobinę wrażliwości artystycznej - to przyjmiemy Cię z ochotą i będziemy działać razem. Każdy z nas ma wpływ na to, co się dzieje w szkole. Będąc członkiem koła, możesz wykazać się swoją własną inicjatywą. Chciałbyś wziąć udział w jakimś ciekawym zdarzeniu? Albo z pewnością masz jakieś pomysły? Nie bój się i nie kryj się! Artyści to nie sztywniacy.

Rok szkolny 2014/2015

Rok szkolny 2014/2015 rozpoczęliśmy od wyjazdów. Najpierw, pod koniec września odwiedziliśmy Operę Krakowską. Byliśmy na przedstawieniu pt. "Mefistofeles".

 

Następnie, w październiku uczestniczyliśmy w mega widowisku "Exodus", w katowickim Spodku.

Miesiąc zamknęliśmy wystawą fotograficzną Karoliny Szali (II tir), pt. "Tajemniczość".

Listopad okazał się być miesiącem konkursów. Wzięliśmy udział w  konkursach recytatorskich "Promuj Śląsk" (Dominika Uszczyk) oraz "Listopadowe Zaduszki" (Rafał Goszcz, Dominika Nieradzik, Weronika Szubert oraz Dominika Uszczyk). Wszystkie nasze występy bardzo się udały. Dominika Uszczyk zdobyła III nagrodę a Rafał Goszcz wyróżnienie.

Grudzień był dla nas bardzo pracowitym miesiącem. Niektórzy brali udział w akademiach okolicznościowych (np. z okazji Dnia Górnika czy Świąt Bożego Narodzenia), inni przygotowali występ kolędowy dla pensjonariuszy Domu Opieki Społecznejw Szczygłowicach.

Przez całe półrocze ciężko pracowała nasza fotograf - Karolina Szala przygotowując kolejne wystawy.

2024 Copyright My School Rights Reserved