foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

AKTUALNIE NA STRONIE

We have 243 guests and no members online

     MIĘDZYSZKOLNY UCZNIOWSKI KLUB SPORTOWY

ul. 3 Maja 42

44-230 Czerwionka - Leszczyny

Kontakt: tel. 324311466 wew.27    kom. 500274534     e-mail:  This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Facebook

Bank BGŻ BNP PARIBAS   37 2030 0045 1110 0000 0400 0010

Stowarzyszenie założone 7 października 2014 roku.

„WILHELM SZEWCZYK”, jest stowarzyszeniem zarejestrowanym i posiada osobowość prawną.

Celem działania Klubu jest:

1. Organizowanie, prowadzenie i propagowanie kultury fizycznej.

2. Kształtowania zasad współżycia sportowego wśród społeczeństwa, ze szczególnym

uwzględnieniem dzieci i młodzieży, dążenie do osiągania najwyższego poziomu sportowego.

3. Siedzibą władz Klubu jest miasto Czerwionka - Leszczyny. Adres: Zespół Szkół w Czerwionce –

Leszczynach, ul. 3-go Maja 42.

4. Klub współpracuje z krajowymi, zagranicznymi i międzynarodowymi organizacjami o tym samym

lub podobnym profilu działania.

5. Klub realizuje zadania statutowe we współdziałaniu z władzami samorządowymi i sportowymi

w mieście i województwie, jednostkami miejskimi, szkołami, klubami sportowymi oraz rodzicami.

6. Prowadzimy szkolenie dzieci i młodzieży w sekcji koszykówki, lekkiej atletyki i siatkówki.

7. Zarząd klubu:

Mirosław Szopniewski - prezes klubu

Marcin Koczy - wiceprezes

Marzena Hysa - sekretarz klubu

Sabina Podpłońska - skarbnik klubu

Agata Burnagiel - członek zarządu

Ewa Inglot - członek zarządu

Gabriela Bodys - członek zarządu

Imprezy sportowo-rekreacyjne:

·       Halowe Igrzyska Przedszkolaków

·       I Czerwieński Duathlon

·       Europejski Tydzień Sportu

·       Turniej Koszykówki Ulicznej w ramach Narodowego Dnia Sportu.

      Śledź nas na Facebook'u

Działamy przy szkole, która może się pochwalić znaczącymi sukcesami sportowymi. Nasi koszykarze w 2000 roku zdobyli srebrny medal Mistrzostw Śląska Szkół Średnich. Rok później znów byliśmy w czołówce, zajmując IV miejsce.

W 2008 rok drużyna koszykarek powtórzyła sukces chłopców zdobywając srebrne medale dla naszej szkoły.  W składzie grała miedzy innymi  Beata Kubecka, srebrna i brązowa medalistka Mistrzostw Polski Juniorek w pchnięciu kulą. Przez trzy lata nasze uczennice występowały w 1. lidze koszykówki kobiet. W chwili obecnej w klubie działają: sekcja siatkówki chłopców, koszykówki dziewcząt oraz lekkiej atletyki.

Jesteśmy organizatorem wielu cyklicznych imprez sportowych dla dzieci i młodzieży. Są wśród nich Halowe Igrzyska przedszkolaków, imprezy w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu, Narodowego Dnia Sportu.
Już dziś zapraszamy do udziału w I  Halowych Mistrzostwach Gminy  i Miasta Dzieci i Młodzieży w lekkiej atletyce, które odbędą się 21 marca w hali sportowej Zespołu Szkół w Czerwionce-Leszczynach.

Pierwszymi zawodami w tym roku na naszym stadionie będzie Mityng otwarcia sezonu, następnie cykl zawodów pod nazwą Czwartki lekkoatletyczne, Igrzyska Młodzieży naszej Gminy w lekkiej atletyce oraz Igrzyska Powiatowe.

Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież na zajęcia do naszej sekcji.

Naszym celem jest pokazanie, że sport może być ciekawym sposobem na spędzanie wolnego czasu. Poprzez realizację opracowanego programu ogólnorozwojowego dla najmłodszych, dbamy o rozwój  motoryki. Chcemy dać dzieciom  możliwość spożytkowania nadmiaru energii oraz mamy nadzieję na obudzenie w najmłodszych pasji do uprawiania sportu. Będzie nam miło, jeśli okaże się nią lekka atletyka.


Ostatnie wydarzenia:

Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy Wilhelm Szewczyk był organizatorem I Halowych Mistrzostw Czerwionki – Leszczyn Dzieci i Młodzieży w lekkiej atletyce. Zawody odbyły się 21 marca w hali sportowej Zespołu Szkół. Zapraszamy do szczegółowej relacji oraz galerii z Mistrzostw oraz gratulujemy wszystkim zwycięzcom.

 

2024 Copyright My School Rights Reserved